DUYURULAR

19/1-4. DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKAT OLARAK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE
  06 Ekim 2020

19/1-4. DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKÂT EĞİTİMİ İÇİN MÜDÜRLÜĞÜMÜZE

PLANLANAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR!!!

 

1) Adayların geçici kayıt için İntibak Eğitiminin Başlayacağı 13/10/2020 Salı günü en geç saat: 14:00’a kadar (Covid-19 Testi ve Geçici Kayıt İşlemleri İçin) Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir.

2) Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren intibak eğitimi yapılacaktır. Ayrıca geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren adaylar okulumuzda yatılı olarak kalacaklardır.

3-2008 yılı ve öncesinde, Ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar ile liseyi 4 yıl okuyanlar (teknik lise, öğretmen lisesi, vb) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, hazırlık+ 3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzalı ve mühürlü ayrı bir belgeyi (2) adet fotokopileri ile birlikte getirilecektir. (liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların 5 yıllık lise bitirmiş olanları diploma veya hazırlık belgesi (2 suret)getirecektir.)

4-Mezun olduğu üniversiteye ait diplomasının aslı veya onaylı örneği ve (2) adet fotokopisi, diploması düzenlenmemiş olanların ise geçici mezuniyet belgesi ve iki (2) adet fotokopisi (YÖK tarafından kabul edilen Yurtdışındaki Yüksek öğretim Kurumlarından Mezun olanlar için olanlar denklik belgesi) (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini) getireceklerdir.

5-Askerlik hizmetini yapmış adaylar TERHİS BELGESİ’nin aslı ve 2 adet fotokopisi, yapmamış olanlar ise Tecil tarihi güncel tarihli olacak şekilde (TECİL, HİZMET DURUM BELGESİ, MUAF BELGESİ) asıllarını ve ikişer (2) adet fotokopilerini getireceklerdir (Barkodlu E-Devlet çıktısı kabul edilecektir).

6- Askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyatlara ilişkin raporların, askerliğe elverişli olmadığına dair; aldıysa hava değişimine dair tüm raporların getirilmesi gerekmektedir.

7- Adli Sicil Belgesi 1 Adet (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR) Ayrıca; ADLİ SORUŞTURMA GEÇİREN ADAYLARIN TAMAMI, BUNUNLA İLGİLİ OLARAK MAHKEME, CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI VEYA ADLİ İŞLEMİ YAPAN BİRİMLERDEN ONAYLI VE MÜHÜRLÜ EVRAK ASILLARINI ALARAK GETİRMELERİ GEREKMEKTEDİR.

8- Sigortalı olarak çalışan adayların Müdürlüğümüze gelmeden önce çalıştıkları işyeri/ kurumdan SGK ÇIKIŞLARINI yaptırması gerekmektedir.

9- Nüfus Cüzdanının aslı görülmek kaydı ile 2 adet fotokopisi,

10-Ehliyet  Fotokopisi (1 Adet),


11-Yaş düzeltmesi yaptıran adaylar için ilgili mahkeme kararının aslı ve 2 adet fotokopisi,

12-Kendisinde veya eşinde ad – soyad değişikliği yaptıran varsa mahkeme kararı (aslı veya onaylı sureti) ve 2 adet fotokopisi

13- Kendisinin ve evli ise eşine ait son altı ay içinde çekilmiş 4’er (dört) adet vesikalık fotoğraf,

14- Evli ise; evlilik cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının 2 adet fotokopisi,

15- Kan Grubu Kartı (Ehliyet ve ya Nüfus cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli)

16- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-Devlet Çıktısı kabul edilecektir)

17- İkametgah belgesi (E-Devlet Çıktısı kabul edilecektir)

18- E- Devlet şifresi alarak aktif hale getireceklerdir.

19- Hayat Eve Sığar Uygulamasından Süresiz olarak alınacak HES kodların yazılı şekilde yanlarında getirmesi zorunludur. (Akıllı telefon yasak olduğundan HES kodunun önceden alınması gerekmektedir.)

20- EK-2 de bulunan 19/1-4.Dönem Öğrenci Bilgi Formu indirilerek arkalı önlü tek yaprak olacak şekilde çıkartılarak, bilgiler el yazısı ile mavi tükenmez kalem kullanılarak eksiksiz bir şekilde doldurulacak ve tarih kısmına 13.10.2020 yazılarak imzalanmış bir şekilde ön kayıt günü getirilecektir. (EK-2 SAYFANIN ALTINDA MEVCUTTUR.)

YUKARIDA BAHSİ GEÇEN TÜM EVRAKLAR MAVİ ŞEFFAF KAPAKLI DOSYA İÇERİSİNDE, AD SOYAD TELEFON NUMARASI YAZILARAK TESLİM EDİLECEKTİR.

NOTER ONAYLI YÜKLENME SENEDİ İLE İLGİLİ DUYURU VE DİĞER DUYURULAR İÇİN;

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI (HTTP://PA.EDU.TR) VE MERZİFON POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN https://merzifonpomem.pa.edu.tr İNTERNET SİTELERİNİ SIK SIK TAKİP ETMELERİ GEREKMEKTEDİR.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR

1. Eğitim Merkezimize giriş yaptıktan sonra kayıtları alınan öğrenci adaylarımızın tekrardan dışarıya çıkışlarına izin verilmeyecektir.

2. Ses ve görüntü kaydetme ve depolama özelliği bulunan; akıllı cep telefonu, laptop, tablet pc, fotoğraf makinesi, kamera, vb. gibi her türlü cihaz kesinlikle getirilmeyecektir.

3. Öğrenci adayları ya da öğrenci yakınları tarafından Eğitim Merkezimize getirilen ya da gönderilen her türlü yiyecek ve içecek maddesi Eğitim Merkezimize alınmayacaktır.

4. Doktor raporu ya da reçetesi ibraz edilemeyen ilaçlar ile her türlü bitkisel ilaç ve tıbbi malzemeler getirilmeyecektir.

5. Ustura, açık jilet ile her türlü kesici delici alet getirilmeyecektir.

6. Öğrenci adayları alyans ve saat hariç her türlü takı veya aksesuarları yanında bulundurmayacaktır.

7. Her türlü siyasi ya da ideolojik yayın ve malzemeler Eğitim Merkezimize getirilmeyecektir.

8. Öğrenci adayları; pijama, terlik, havlu, tıraş malzemesi vb. kişisel malzemeleri okula gelirken yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

9. Öğrenci adaylarının mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak alt-üst koyu renk termal içlik yanlarında getirmeleri uygun olacaktır.

10. Öğrenci adaylarının, eşofman takımı ve spor ayakkabılarını yanlarında getirmeleri uygun olacaktır.

11. Öğrenci adaylarının siyasi parti, vakıf, sendika, her türlü dernek üyelikleri,( sportif amaçlı dernekler hariç) ticari sicil kayıtlarına dair üyelik ve aidiyetleri var ise üyeliklerini iptal ettirmeleri gerekmektedir.

12. Yukarıda getirilmesi yasak olarak belirtilen malzemeler, Eğitim Merkezimizin nizamiye giriş kapısında yapılacak olan aramada bulunması halinde Eğitim Merkezimize alınmayacaktır.

NOT:

Öğrenci adaylarımızın mağdur olmaması için yukarıda belirtilen hususlara dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca, kayıt için gelecek tüm öğrenci adaylarımızın Eğitim Merkezimize gelmeden önce saç ve sakal tıraşı olmaları gerekmektedir.

 

 

19/1-4. DÖNEM POMEM ÖZEL HAREKAT ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Haber Paylaş