DUYURULAR

29. DÖNEM POMEM OLARAK AMASYA MERZİFON POMEM MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARIN DİKKATİNE
  15 Mart 2023

29. DÖNEM POMEM OLARAK MÜDÜRLÜĞÜMÜZE PLANLANAN ADAYLARIN KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GETİRECEKLERİ EVRAKLAR VE DİKKAT EDECEKLERİ HUSUSLAR

 

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinin 16’ncı maddesi hükmü gereğince sınav sonuçları adaylara ilanen tebliği edilmiştir. Ayrıca adaylara posta, telefon vb. iletişim araçları ile tebligat yapılmayacaktır. İnternet üzerinden yapılan duyuru tebligat niteliğindedir.

* Başarılı olan adayların intibak eğitimleri, 20.03.2023 Pazartesi günü saat:08:00’da başlayacaktır.

*Müdürlüğümüze Asıl Aday Olarak planlaması yapılan 29.Dönem POMEM adaylarının 20/03/2023 PAZARTESİ günü saat:17.00’ye kadar geçici kayıtlarını yaptırmak üzere Müdürlüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir. (20/03/2023 Pazartesi günü Saat:08:00 da geçici kayıt işlemleri başlayacak ve saat:17:00’da sona erecektir.)

Belirtilen tarihte kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır.

 

ASKERLİK İLE İLGİLİ BELGELER

 1. Askerlik Durum Belgesi (aslı) ve 1 adet fotokopi sureti
 2. Askerlik hizmetini yapmış adaylardan “Terhis belgesi” (aslı ve 2 adet fotokopisi) (Terhis Belgesinin kaybedenlerin kayda gelmeden önce Askerlik Şubelerinden temin etmeleri gerekmektedir.)
 3. 1111 sayılı Askerlik Kanunun 10’uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesi” (aslı)
 4. Askerlik süresince alınan hava değişimi raporu (aslı ve 2 adet fotokopisi)
 5. Askerlikte herhangi bir sebeple alınan Sağlık Kurulu Raporu (aslı ve 2 adet fotokopisi)
 6. Askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmadığını gösterir onaylı belge (aslı ve fotokopisi)

 

ÖĞRENİM İLE İLGİLİ BELGELER

 1. Mezun olduğu üniversiteye ait diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin aslı (diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi)
 2. (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı veya okuduğu üniversitede /enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini veya öğrenci olduğunu gösterir onaylı belgelerini getirmeleri durumunda kayıtları alınacaktır)
 3. 2 adet diploma fotokopisi (Fotokopiler A4 boyutunda arka yüzleri dâhil)
 4. 2008 yılı ve öncesinde, ortaokul ve lisede hazırlık sınıfını okuyanlar ile liseyi 4 yıl okuyanlar (Teknik Lise, Öğretmen Lisesi vb.) diplomasında 4 yıl, 1+3 yıl, 3+1 yıl, Hazırlık+3 yıl ibaresi olanlar varsa diploma aslını veya onaylı örneğini, yoksa mezun olduğu okuldan alınacak imzallı ve mühürlü ayrı bir belgeyi (2 Adet) fotokopileri ile birlikte getirecektir. (Liseyi 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur.)

 

İSTENEN DİĞER BELGELER

 1. 2 Adet Kimlik Belgesi Fotokopisi
 2. Nüfus Müdürlüklerinden veya e-devlet üzerinden temin edilen 2 adet güncel ikamet belgesi.
 3. Müracaat dosyalarında bulunan fotoğraflar haricinde, son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf (fotoğraflar takım elbiseli, kravat ve gömlekli olacak, sakal ve bıyık olmayacak) her fotoğrafın arkasına isim soy isim ve TC kimlik no yazılacaktır. (biyometrik olmayacak)
 4. Kendisine ait isim değişikliği ve yaş tahsisi varsa bunlarla ilgili ıslak imzalı, onaylı mahkeme kararları (2 adet)
 5. Evli olanlardan evlilik cüzdanının ilk 4 (dört) sayfasının fotokopisi (2 Suret)
 6. Kendisi hakkında sonuçlanmış veya devam eden bir davası olanların mahkeme evraklarının onaylı sureti, kesinleşmiş ise kesinleşme şerhinin onaylı sureti (İlgili mahkemeden ıslak imzalı ve mühürlü olarak temin ederek geleceklerdir.)
 7. Daha önceden geçirmiş olduğu hastalıklar ameliyat vs. durumlar için alınan Sağlık Kurulu Raporu (aslı ve fotokopisi)
 8. Kan Grubu Kartı veya Ehliyetinde Kan Grubu Yazanlar Ehliyet Fotokopisi (1 Adet)
 9. 2 Adet Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-devlet üzerinden alınabilir.)
 10. 2 Adet Adli Sicil Belgesi (E-devlet üzerinden alınabilir.)
 11. E-devlet şifreleri aktif halde olması gerekmekte olup, E-NABIZ SİSTEMİ AKTİF HALE GETİRİLECEK VE “VERİLERİMİ SAĞLIK BAKANLIĞINA BAĞLI TÜM HEKİMLER GÖREBİLİR” OLACAK ŞEKİLDE KAYDEDİLECEKTİR”

NOT: Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getirmeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilir. Ancak eğitim ve öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar. Aksi takdirde kesin kayıtları yapılmayacaktır.

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN DİĞER HUSUSLAR

 

 1. Kişisel hijyenlerini sağlamak amacıyla dezenfektan ve kişisel temizlik ürünü bulundurulması.
 2. Ses ve görüntü kaydetme ve depolama özelliği bulunan; akıllı cep telefonu, dizüstü bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi, kamera, vb. gibi her türlü cihaz kesinlikle getirilmeyecektir.
 3. Öğrenci ya da öğrenci yakınları tarafından okula getirilen ya da gönderilen her türlü yiyecek ve içecek maddesi okula alınmayacaktır.
 4. Doktor raporu ya da reçetesi ibraz edilemeyen ilaçlar ile her türlü bitkisel ilaç ve tıbbi malzemeler getirilmeyecektir.
 5. Ustura, açık jilet ile her türlü kesici, delici alet getirilmeyecektir.
 6. Öğrenciler alyans ve saat hariç her türlü takı veya aksesuarları yanında bulundurmayacaktır.
 7. Her türlü siyasi ya da ideolojik yayın ve malzemeler, okula getirilmeyecektir. Müdürlüğümüzde Kütüphane mevcut olduğundan kitap, dergi vb. getirmeleri yasaktır.
 8. Öğrencilerin; pijama, terlik, havlu, tıraş malzemesi vb. kişisel malzemeleri okula gelirken yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
 9. Öğrencilerin mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak resmi istihkakları kendilerine dağıtılana kadar giyebilecekleri kıyafetler (yeterli sayıda açık renk gömlek, kravat, koyu renk kumaş pantolon, ceket, palto veya mont, siyah renkli çorap) kıyafetlerini yanlarında getirmeleri uygun olacaktır.
 10. Öğrencilerin, eşofman takımı ve spor ayakkabılarını yanlarında getirmeleri uygun olacaktır.(Koyu Renkli olacaktır.)
 11. Öğrencilerin siyasi parti, vakıf, sendika, her türlü dernek üyelikleri, (sportif amaçlı dernekler hariç) ticari sicil kayıtlarına dair üyelik ve aidiyetleri var ise üyeliklerini iptal ettirmeleri gerekmektedir.
 12. Yukarıda getirilmesi yasak olarak belirtilen malzemeler, okulumuzun nizamiye giriş kapısında yapılacak olan aramada bulunması halinde okula alınmayacaktır.

 

NOT: Öğrencilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen maddelere dikkat etmeleri gerekmektedir. Kayıt için gelecek tüm öğrencilerimizin, okulumuza gelmeden önce saç ve sakal tıraşı olmaları gerekmektedir.

NOT: Okul sınırlarımız içerisine öğrenci araçları alınmayacaktır.

NOT: 20.03.2023 Pazartesi günü sabah saat:08.00 ile akşam saat:17.00 arasında Merzifon Otogarından POMEM Müdürlüğümüze her saat başı olmak üzere servis hizmeti verilecektir.

DİKKAT: İstenecek yeni belgeler olabileceğinden, liste güncellenebilir. Bu nedenle müdürlüğümüze gelene kadar her gün internet sitemizin sık sık ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Haber Paylaş